Modelki z Dubaju

Modelki z Dubaju

Modelki z Dubaju od Tania Książka pióra Marcina Margielewskiego to przerażająca i wstrząsająca opowieść pewnej dziewczyny Polki, która przekonała się o tym oznacza współczesne niewolnictwo na Bliskim Wschodzie.

Dziewczyny marzące o karierze w modelingu czy życiu u boku arabskiego księcia w pogoni za marzeniem trafiają do bogatego Dubaju. Tam zaliczają brutalne zderzenie z rzeczywistością. Niczego nie świadome trafiają do szarej strefy, gdzie stają się towarem. Pomimo bardzo surowego prawa I skrywanej ciemnej strony Dubaju młode dziewczyny poznają ją aż zbyt dobrze, gdyż jest już za późno na wycofanie się. Zwabione propozycją zrobienia kariery trafiają jako żywy towar na sprzedaż. Choć nie są nazywane prostytutkami to właśnie tym się parają.

Autor Marcin Margielewski dotarł do jednej z nich. Dziewczyna wraz z nim rozpoczyna opowieść o tym co przeżywają kobiety za zamkniętymi drzwiami pałaców czy luksusowych jachtów. Ukazują nam metody werbowania i to w jaki koszmar zamienia się ich życie. Dziewczyny o nieprzeciętnej urodzie mają za zadanie branie udziału w seksualnych praktykach z ludźmi, którzy płacą za to bajońskie sumy. Czy mogą na tym zarobić? Niekoniecznie. Czy tam zawsze jest się z własnej woli? Też nie za bardzo. W książce poznajemy losy Moniki- dziewczyny, która świadomie wyjechała na Bliski wschód do Dubaju, by zarabiać tam swym ciałem. Liczyła na duże i szybkie pieniądze. I na początku tak właśnie było. “Modelki” bardzo szybko zostają zauważone, zastraszone i jeszcze szybciej pozbywają się paszportu oraz możliwości decydowania o sobie. Trafiają do sutenera u którego są przetrzymywane przez długie lata. Wszystkie historie Moniki o pełnym orgii jak okrucieństwa życiu są tak bardzo szokujące, że aż ciężko dać temu wiarę. Monika przyznaje, że dziewczyny trafiające jako niewolnice seksualne są tam z powodu własnej głupoty. W swej naiwności płacą naprawdę wysoką cenę. Pomimo wygojenia się fizycznych ran te na psychice zostają na stałe. Ciężko uwierzyć, że współczesne niewolnictwo jest tak doskonale rozwinięte. Trzeba naprawdę uważać. Handlarze żywym towarem szukają swych ofiar nie tylko na portalach randkowych lecz również społecznościowych. Choć Monice udaje się jej wydostać dzięki szczęściu oraz zbiegowi okoliczności większość kobiet nie ma takiej możliwości.

Modelki z Dubaju są pierwszą z cyklu “Niewolnicy”. Książka jest napisana językiem pochłaniającym całkowicie. Nie tylko wciąga lecz również szokuje i to mocno. Dobrze, że ktoś postanowił ukazać jak działają “naganiacze”. Każda młoda dziewczyna powinna przeczytać tę książkę by zobaczyć, że świat nie jest prosty a i nie każdy “książe z Arabii” chce dla niej dobrze.