Modelki z Dubaju

“Modelki z Dubaju” Marcina Margielewskiego

Fabuła książki

Reportaż Marcina Margielewskiego pt. “Modelki z Dubaju” (https://www.taniaksiazka.pl/modelki-z-dubaju-marcin-margielewski-p-1451562.html) to wstrząsająca historia kobiety, która wpadła w sidła prostytucji w Dubaju. Główną bohaterką jest Monika, młoda dziewczyna marząca o karierze modelki. Przybywa ona do Dubaju w celu zrealizowania swoich marzeń. Jej wyobrażenie o pracy w modelingu zakłada przyjemne życie oraz duże ilości pieniędzy, które można wydawać głównie na swoje zachcianki. Niestety, jak wiele inny dziewcząt, życie Moniki zmienia się o 180 stopni, i to na gorsze. Zamiast wymarzonej pracy, dziewczyna zostaje zmuszona do prostytucji. Mimo że w krajach arabskich prostytucja jest zakazana, interes ten jest bardzo dobrze rozwinięty i nie mówi się o nim głośno. Prostytutki nazywane są często modelkami, co zakrawa na ironię, biorąc pod uwagę pracę, o jakiej marzyły przybywające do Dubaju kobiety. Reportaż ukazuje ich codzienne, nieszczęśliwe życie, koszmar, jaki muszą przeżywać dzień za dniem. Przedstawione są także podstępne metody mężczyzn werbujących naiwne dziewczyny do pracy jako prostytutki. Książka z pewnością jest przestrogą dla kobiet oraz szczerym ukazaniem życia dziewczyn, które spotkał taki los. Książka “Modelki z Dubaju” jest pierwszą pozycją z nowej serii “Niewolnicy”, która podejmuje temat osób, którzy w krajach arabskich traktowani są jak żywy towar.

O autorze

Marcin Margielewski jest autorem książek dotyczących krajów arabskich i ich szokujących tajemnicach. Swoją karierę rozpoczynał, pracując jako dziennikarz radiowy, telewizyjny oraz prasowy, przykładowo dla “CKM”, “Super Express”, “Maxim”, “TVP” czy “Polsat Cafe”. Był także dyrektorem kreatywnym kilku znanych na całym świecie marek. Pasją autora są podróże, które znacząco wpłynęły na jego twórczość literacką. Dzięki wieloletnim podróżom, między innymi po Kuwejcie, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej oraz Dubaju, Marcin Margielewski poznał kulturę i zwyczaje tych miejsc. Jego doświadczenia przełożyły się na książki traktujące o szokujących wydarzeniach, które często mają tam miejsce.

Opinie czytelników


Modelki z Dubaju” Marcina Margielewskiego to nowość na rynku wydawniczym, która już zdążyła zebrać dużo pozytywnych opinii. Czytelnicy zgadzają się, że reportaż napisany jest bardzo ciekawym językiem i nie można się od niego oderwać. Twierdzą także, że:

  • książka wywołuje wiele skrajnych emocji i skłania do refleksji
  • autor szczerze ukazuje rzeczywistość prostytutek w Dubaju
  • reportaż jest bardzo wciągający
  • wydarzenia przedstawione w książce na długo zapadają w pamięć.